Vyjádření lékaře

Na otázku, zda mají návštěvníci námitky nebo snad obavy z koupele v pivní lázni, odpověděla většina z dotázaných poměrně jednotně takto:

Když se přísady používané do pivní lázně pijí (pivo) nebo prodávají jako krmivo, proč by tedy mělo jejich zevní použití škodit. Kromě toho je „pivní lázeň“ zážitek , zábava a podporuje uvolnění, relaxaci a dobrý zdravotní stav. Tolik tedy „hlas národa“.

pivnilazne_04.jpg, 23 kB

Vířivka a pivní přísady

Intenzitu výše uvedených pocitů a účinek koupele zvyšuje kromě teploty lázně (37°C + 2°C) také vířivka.

Vířivý efekt jemně rozptýlených bublinek vzduchu podporuje rozpuštění přísad (chmelové hořčiny, třískoviny atd.), uvolňování a rozptýlení aromatických látek obsažených v přísadách, např. v chmelovém oleji, vedlejších produktech kvasného procesu a kvasnicích a zesiluje mechanický masážní účinek pro lepší vstřebávání látek do pokožky.

Doba koupele je ze zdravotních důvodů omezena na 15 až 20 minut. Poté následuje odpočinek na lůžku z ovesné slámy, který rovněž přispívá k celkovému uvolnění těla.

Je „PIVNÍ KOUPEL“ vhodná bez obav pro každého?

Odpověď na tuto otázku zní „ANO“. ale

V každém případě se doporučuje poradit se před první „pivní koupelí“ s lékařem.

Teplota lázně se pohybuje kolem 37°C, proto by lidé trpící vysokým krevním tlakem, křečovými žilami apod. měli být opatrní a měli by si nechat teplotu lázně takovou, aby se cítili dobře, což ostatně platí pro všechny termální koupele. Osoby, které právě absolvují nebo absolvovali chemoterapii, by se měli „pivní lázně“ zříci.

Fotogalerie pivních lázní »

Pivní Lázně BBB
vyjímečná procedura

Ponořit se do pivní lázně a moci si načepovat pivo je neobyčejným zážitkem a hosté Pivních Lázní BBB neskrývají své nadšení.

Vyberte si Hotel
pivní lázně v Evropě

Pivní Lázně BBB se nachází již na několika místech v celém Česku, vyberte si, kde tuto originlní proceduru přijedete vyzkoušet.